ART / Lithographs / Litografi 3772093
nr 377 2093
Stig Lindberg
(1916-1982), Sverige
Lenght: ()
Litografi, ”Snövit”, ett ansikte som är hälften man, hälften kvinna, brungult med svarta konturer mot vit botten, 29, 5 x 21 cm, signerad: ”Stig L . -80”, litteratur: Eronn, Gisela, Tusenkonstnären Stig Lindberg, Prisma 2003, sid 164
Stig Lindberg, born 1916, dead 1982, Swedish designer and artist.
300
SEK 2000
Monday October 31 2005
at 16:00:01
350 kr
400 kr
500 kr
600 kr
hidden*
800 kr
1.000 kr
- Thema-auction
Stig Lindberg
Read more about Stig Lindberg